Piosenki z nazwiskami sławnych osób w tytule

Piosenki z nazwiskami sławnych osób w tytule

 

Zapewne wielu z Was słucha muzyki codziennie. Ja na przykład słucham muzyki w domu, w pracy, w trakcie jazdy samochodem, przed snem… a jak zasnę to zdarza się, że i w trakcie snu 🙂 Dla mnie jest to nieodzowny element mojego życia. Nawet teraz, przygotowując ten wpis, w tle gra “Simple Man” zespołu Lynyrd Skynyrd.

Szukając nowych ciekawych utworów natrafiłem na kilka piosenek, których tytuły to tak naprawdę imiona i nazwiska sławnych osób. Jak widać, wielcy ludzie potrafią być inspiracją i tak powstały takie piosenki jak “Bill Murray” czy “Clint Eastwood“. Zaciekawiony tematem zacząłem szukać więcej taki utworów, aż udało mi się uzbierać 16 piosenek z nazwiskami sławnych osób w tytule.

 

Wpis trzeba raczej traktować jako zwykłą ciekawostkę, bo część z tych piosenek jest zwyczajnie słaba. Kolejność będzie losowa, lecz na początku pojawią się utwory, które moim zdanie warto poznać 😉

1. Phantogram – Bill Murray

Phantogram to amerykański duet powstały w 2007 roku grający muzykę z pogranicza rocku, dream popu i muzyki elektronicznej.  Zespół ten możecie kojarzyć dzięki reklamie maszynek do golenia, pojawia się tam ich piosenka zatytułowana When I’m Small.

2. Gorillaz – Clint Eastwood

Gorillaz to wirtualny zespół założony przez Damona Albarna i Jamie Hewletta w 1998 roku. Ich muzyka to w głównej mierze połączenie hip-hopu i rocka.

3. Angus and Julia Stone – Sylvester Stallone

Angus and Julia Stone to Australijska grupa muzyczna założona 2006 roku przez rodzeństwo Angusa i Julie Stone. Jeżeli “Sylvester Stallone” Was do nich nie przekona, to polecam przesłuchać Grizzly BearBig Jet Plane lub całą płytę Angus and Julia Stone wydaną w 2014 roku (najlepiej w wersji deluxe)

4. Warpaint – Billie Holiday

Warpaint to w całości żeński zespół indie-rockowy powstały w 2004 roku w Los Angeles. Rok temu (2017) grupa wystąpiła na Open’er Festival. Inny ich znany kawałek to Love Is To Die.

5. Grizfolk – Bob Marley

Grizfolk odkryłem stosunkowo niedawno, podobnie jak w przypadku All We Are, o których pisałem jakiś czas temu, tak i tu poznałem ich dzięki playliście “Odkryj w tym tygodniu” na spotify. Grizfolk gra muzykę z gatunku rock alternatywny. Myślę, że warto ich przesłuchać 😉

6. Cigarettes After Sex – John Wayne

Cigarettes After Sex to amerykański zespół założony w 2008 roku w El Paso w Teksasie. Zespół gra muzykę w gatunku dream popu, cechuje ich melancholijny klimat. Ich pierwszy album studyjny ukazał się w 2017 roku.

7. John Grant – Sigourney Weaver

John Grant to amerykański piosenkarz i autor tekstów. Oprócz solowej kariery, John występuje też w zespole The Czars, który założył. W obu przypadkach gra muzykę z gatunku alternatywnego rocka. W przytoczonej piosence pojawia się też Winona Ryder 😉

8. Mogwai – Stanley Kubrick

Mogwai to szkocki zespół rockowy powstały w 1995 roku w Glasgow, ich styl muzyczny określany jest jako post-rock.

9. Allo Darlin’ – Woody Allen

Allo Darlin’ to brytyjski zespół muzyczny powstały w Londynie w 2008 roku. Grają muzykę z pogranicza indie-popu i indie-rocka.

10. Eagles – James Dean

Eagles to już klasyka rocka! Zapewne większość kojarzy ich najbardziej rozpoznawalny kawałek Hotel California. Zespół, który od 47 lat jest aktywny muzycznie (z drobnymi przerwami), wydali 7 albumów studyjnych z czego aż 6 w latach siedemdziesiątych, a jeden w ubiegłym roku. Jeżeli ktoś jakimś cudem nie zna tego zespołu, to musi duuużo nadrobić! 🙂

11. David Bowie – Andy Warhol

David Bowie a dokładniej David Jones – piosenkarz, autor tekstów, kompozytor,  multiinstrumentalista, producent muzyczny, aranżer, aktor, malarz i kolekcjoner sztuki. Myślę, że nikomu nie trzeba przedstawiać tego Artysty. Niestety zmarł dwa lata temu…

12.  Billy Bragg and Wilco -Ingrid Bergman

13. Damon Mcmahon – Elizabeth Taylor

14. Yo La Tengo – Tom Courtenay

 

15.  Amy Anne – Johnny Depp

16. CeeLo Green – Robin Williams

 

I to by było na tyle. Oczywiście lista mogłaby być zdecydowanie dłuższa, ale chciałem przedstawić piosenki z najbardziej znanymi osobami.

Pełna playlista na Spotify:

4 thoughts on “Piosenki z nazwiskami sławnych osób w tytule

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *