Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie będzie to typowa recenzja.
Nie będę opisywał wyglądu opaski, jej cech, parametrów itp.
Chciałbym się skupić na jej wadach i zaletach,
jakie zauważyłem odkąd jej używam.

Opaskę zakupiłem 8.09.2016r., dotarła do mnie dokładnie 11.11.2016r.,
więc używam jej niecały rok.
Jak do tej pory działa bez większych problemów,
nie zauważyłem też, by bateria trzymała krócej.
Ale czy jest to produkt idealny?

Opaskę zakupiłem jako ciekawostkę (dodam, że szybciej używałem opaski pierwszej generacji), jako kolejny gadżet. Co ciekawe, Mi Band zmotywował mnie do częstszego wychodzenia z domu, zdarzało mi się, że przestałem być tak wygodny i nie dbałem o to, czy auto zostawię blisko miejsca do którego się udaję, czy na drugim końcu miasta. Często też wychodziłem z domu na spacer, by nie stracić „passy” dni, kiedy to udało mi się osiągnąć ustalony cel.

Jakie są plusy?

– POWIADOMIENIA
Po połączeniu opaski z telefonem dostajemy na bieżąco powiadamiania. Mamy powiadomienie na facebooku?
Na opasce pojawi się ikonka facebooka. Powiadomienie ze snapchata – ikonka duszka.
Są też różne ikonki dla wiadomości SMS, wiadomości na messengerze, maili, przychodzących połączeń i alarmów.
W nieoficjalnej aplikacji możemy ustawić powiadomienia do większej ilości aplikacji.

– WODOSZCZELNOŚĆ
Ale taka prawdziwa wodoszczelność, nie odporność na zachlapanie.
Prysznic z opaską, kąpiel nad jeziorem, a nawet długotrwały pobyt w saunie nie jest dla niej wyzwaniem. Naprawdę jestem pełen podziwu dla jej wytrzymałości, gdyż mogłoby się wydawać, że sauna nie jest najlepszym miejscem do noszenia elektroniki 🙂 Opaska przetrwała też Runmageddon, czyli kąpiele w wodzie, błocie, piachu i lodowatej wodzie.

– BATERIA
Przy włączonych powiadomieniach, ciągłym połączeniu bluetooth, około 4-5h ciągłego pomiaru pulsu w ciągu tygodnia (włączony tryb treningu w aplikacji) oraz włączona kontrola tętna podczas snu, bateria wytrzymuje nawet do około 10 dni. Oczywiście da się wydłużyć ten czas wyłączając część powyższych funkcji, ale według mnie to i tak wyśmienity wynik.

“Wejście” na ładowarkę.

– POMIAR PULSU
Świetny dodatek, szczególnie przydaje się w trakcie treningów. Czasem zdarzają się błędy w pomiarze, ale wystarczy poprawić pasek by wszystko wróciło do normy.

Pulsometr.

– WYŚWIETLACZ
Choć ma swoje minusy (w pełnym słońcu ciężko cokolwiek zauważyć) to jednak jest to świetna zmiana w stosunku do opaski poprzedniej generacji. Nie trzeba brać telefonu do ręki by zobaczyć ilość kroków, przebyty dystans, czy spalone kalorie. Można też łatwo sprawdzić obecny puls.

Całkiem dobry wyświetlacz.

– STATYSTYKI
Oczywiście najważniejszym elementem jest liczenie kroków, przebytej odległości i spalonych kalorii w ciągu całego dnia. Wszystko to mamy dostępne bezpośrednio na opasce, bez konieczności odpalania aplikacji na telefonie.

 

Minusy:

– SŁABA SYLIKONOWA OPASKA
Po około 3-4 miesiącach sylikonowa opaska się rozkleiła, przez co „pastylka” zaczęła wyskakiwać. Mi Band pierwszej generacji nie miał tak słabej opaski i po dwóch latach nadal się trzyma (obecnie używa jej mój brat). Jest to duży minus. Na szczęście łatwo można dokupić nowe opaski w różnych wzorach.

Różnorodność kolorów zastępczych opasek. Każdy znajdzie coś dla siebie.

– ŁĄCZNOŚĆ
Zauważyłem, że dość często opaska ma problem z połączeniem. Nie wiem czy wina leży po stronie aplikacji na telefonie, czy Mi Banda, ale niekiedy muszę wyłączać bluetooth w telefonie i ponownie je uruchamiać by wszystko wróciło do normy (dlatego stawiam na problemy po stronie aplikacji).

– PODATNOŚĆ NA ZADRAPANIA
Ekran jest podatny na zadrapania. Co prawda można dokupić ochronną folię, ale jest ona niepraktyczna. Po naklejeniu folii utrudnione jest „wciskanie” przycisku na opasce, dlatego po krótkim czasie ją odkleiłem.

Widoczne zarysowania na “pastylce”

– PROBLEMY GDY MI BAND MIAŁ KONTAKT Z WODĄ
Wystarczy delikatnie zmoczyć opaskę by przycisk przestał reagować. Dlatego warto w ustawieniach aplikacji ustawić zmianę informacji przez obrót nadgarstkiem.
Zdarza się, że podaje błędny pomiar tętna. Nie jest możliwe, by w ciągu sekundy tętno spadło z 170 do 90 i utrzymało się na tym poziomie.

 

Opaska jest idealna dla każdego. Osoby uprawiające sport mogą w łatwy sposób kontrolować podstawowe parametry w trakcie treningów, a osoby wolące spokojniejszy tryb życia zmotywują się do wyjścia na spacer. Dodatkowo mamy wszystkie powiadomienia pod ręką. A to wszystko za około 80zł (w zależności od sklepu).

 

Przydatne linki:

Aplikacja nieoficjalna, polecam wykupić wersję pro:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.miband1&hl=pl

Aplikacja oficjalna:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.hm.health&hl=pl

Opaskę można zakupić bezpośrednio z Chin:

Gearbesthttps://gearbest.app.link/SMl9jHbKvH (około 24$) (przy zakładaniu nowego konta można otrzymać punkty, dzięki którym możemy delikatni zmniejszyć cenę)

Aliexpresshttp://s.aliexpress.com/Zvyma2um  (około 28$)

Lub w Polscehttps://www.ceneo.pl/44993823

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *